Design Möbler
1286718

Terje Ekstrøm

(Norge, 1944-2013)
Terje ekström, fåtölj, "ekstrem", stokke fabriker, norge. 1980-tal.

Terje Ekström, fåtölj, "Ekstrem", Stokke fabriker, Norge. 1980-tal.

Genombruten form. Fast tygklädsel. Sitthöjd ca 40, höjd 82 cm.

Slitage, repor, märken, undertill med obetydlig skada.

Utropspris
4 000 SEK