Ewald Dahlskog, vaser, 2 st snarlika, fajans, Bo Fajans.
Två ljust glaserade balusterformade vaser med randdekor. En med etikettmärkning, båda signerade D293.1711. Höjd 46-48,5 cm.
Smärre slitage och repor. Den större med smärre fotringsnagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK