Design Möbler
1286808
Bruno Mathsson
(Sverige, 1907-1988)
Bruno mathsson, fåtöljer ett par, karin 73, dux, 1900-talets andra hälft.

Bruno Mathsson, fåtöljer ett par, Karin 73, Dux, 1900-talets andra hälft.

Kromad stomme med hjultrissor. Lös dyna med läderklädsel. Sitthöjd 31, bredd 75 cm.

Slitage.

Utropspris
12 000 SEK