Design Övrigt
1286814

Le Bertetti, figurin "Jungla", sittande kvinna med kanin, Turin, Italien, 1900-talets mitt.

Le bertetti, figurin "jungla", sittande kvinna med kanin, turin, italien, 1900-talets mitt.

Glaserad keramik, signerad Le Bertetti TORINO - MADE IN ITALY "JUNGLA" No 142, M samt inristat B. Höjd 38 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Placering: Geijersgatan 3A, 411 34 Göteborg
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

600
59
71
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
18 apr 14:16
600 SEK
16 apr 10:11
500 SEK
15 apr 18:11
400 SEK