1286875
Hans Hedberg
(Sverige, 1917-2007)
Hans hedberg, skål på fot, biot, frankrike.

Hans Hedberg, skål på fot, Biot, Frankrike.

Fajans, spräcklig glasyr i grönt och rött, signerad HHg. Höjd 13 cm, diameter 14 cm.

Lagning vid mynning.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
3 000 SEK