128691
BÄNK MED GAVLAR, jugend, formgivna av Carl Westman, 1910-tal.
BÄnk med gavlar, jugend, formgivna av carl westman, 1910-tal.

Mörkbetsad ek. Två parställda ben, ett par höga konturerade gavelstycken. L 291, h 45-135. Ett extra gavelstycke medföljer.

Ställvis hårt slitage. Skador. Möjligen ej kompletta.

Proveniens

Åhörarbänk från tingssal i Stockholm Rådhus.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 500 SEK