Presenterfat, silver, Hanau 1800-tal. Barock-stil.

Delvis förgyllt, runt med veckad klippt kant, brättet med rikt driven och ciselerad dekor av fåglar och frukter. Diameter 29 cm, vikt 348 gram.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK