Silver Bägare & Skålar
1287053

Presenterfat, silver, Hanau 1800-tal. Barock-stil.

Presenterfat, silver, hanau 1800-tal. barock-stil.

Delvis förgyllt, runt med veckad klippt kant, brättet med rikt driven och ciselerad dekor av fåglar och frukter. Diameter 29 cm, vikt 348 gram.

Slitage.

Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)703 18 24 31

Utropspris
4 000 SEK