Smycken Broscher
1287107

Hänge/brosch snäckalscamé med kedja 18K guld

Hänge/brosch snäckalscamé med kedja 18k guld.

Hänge stämplat AUW, Gävle 1947. Mått utan ögla ca 4,5 x 3,5 cm. Kedja med svensk importstämpel, längd 55 cm. Totalvikt 18 gram.

Slitage. Repor.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
6 000 SEK