Design Övrigt
1287164

Guido Gambone

(Italien, 1909-1969)
Guido gambone, skål, milano, italien 1950-tal.

Guido Gambone, skål, Milano, Italien 1950-tal.

Keramik, glasyr med geometrisk dekor i blått och brunt mot vitt. Signerad GAMBONE ITALY med åsnan. 23 x 23 cm höjd 8,5 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Utropspris
3 000 SEK