Design Möbler
1287244

Gunnar Ander

(Sverige, 1908-1976)
Gunnar ander, telefonhyllor, två stycken, ystad metall, 1960-tal.

Gunnar Ander, telefonhyllor, två stycken, Ystad Metall, 1960-tal.

Hyllor av metall, delvis lackerade samt med emblem för televerket. Bredd 32, djup 24, höjd 30 cm vardera.

Smärre slitage, repor och märken.

Utropspris
3 000 SEK