128739

TALLRIK SAMT KOPP MED FAT, porslin, Kina 1700-1800-tal.

Tallrik samt kopp med fat, porslin, kina 1700-1800-tal.

Konturerade kanter med floral dekor i underglasyrblått, diam 22. Kopp och fat med flodlandskap i underglasyrblått, gulddekor. H 7.

Slitage, tallriken med nagg och spricka.

Utropspris
600 SEK