Allmoge
1287681

HANDLYKTA, trä, 1700-/1800-tal.

Handlykta,  trä, 1700-/1800-tal.

Glasade sidor. För ett ljus. Handtag. Höjd 33 cm.

Åldersrelaterat slitage. Lagningar.

Utropspris
2 500 SEK