LAMPFÖTTER,2 st, onyx och nysilver, 1900-tal.

Bordslampa av grön onyx med beslag av mässing. Total höjd ca 55 cm Bordslampa av nysilver, slät modell med godronnerad bård. Total höjd ca 55 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Onyx, omarbetad, med mindre nagg och repor.

Utropspris
2 500 SEK