1287716
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Ljusstake, brons, 1700-tal.
Ljusstake, brons, 1700-tal.
Ljusstake, brons, 1700-tal.
Ljusstake, brons, 1700-tal.
Ljusstake, brons, 1700-tal.

Balusterformat skaft. På tredelad fot. Dekor av sköldar och bladverk. Rester av försilvring,. Höjd 58 cm.

Åldersrelaterat slitage. Anlupen.

Utropspris
2 500 SEK