1287717

LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1700-tal

Ljusstakar, ett par, brons, 1700-tal.

Räfflade balusterformade skaft. På tredelad fot med med religiösa motiv. Höjd 60 cm.

Åldersrelaterat slitage på ytskikt. Något anlupna.

Utropspris
2 500 SEK