6 mattallrikar, ø 24 cm.
6 djupa tallrikar, ø 24 cm.
6 förrättstallrikar, ø 20 cm.
1 såssnipa.
1 runt serveringsfat, ø 32 cm.
3 ovala serveringsfat, längd 26-33-38 cm.
1 serveringsskål med lock, ø 24 cm, höjd 12 cm.
1 soppterrin med lock, längd 30 cm, höjd 22 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Mindre krackelyr.