Flintlåspistol, 1700-talets andra hälft, märkt: A Regenspurg.
Pipa med oktagonalt kammarstycke med inlagd silverdekor. Märkt "2". Låsblecket märkt:"A Regenspurg". Snälltryck. Valnötsstock med mässingsbeslag och hornnäsa. Kaliber 14 mm, Längd 33 cm.
Lagningar. Kompletterad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.