Design Konstglas
1288034

Timo Sarpaneva

(Finland, 1926-2006)
Timo sarpaneva, "fågelflaskor", 3 st, iittala, signerade ts.

Timo Sarpaneva, "Fågelflaskor", 3 st, Iittala, signerade TS.

Blå och lila glas. Höjd ca 19 cm. Två bär tillverkarens etikett.

Smärre slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR