George Graham

(Storbritannien, 1881-1949)
George Graham
(Storbritannien, 1881-1949)

George Graham, olja på duk, signerad och daterad 1917.

"Winter - near Grange". 87 x 110 cm. Enligt skylt utställd Royal Academy 1918.

Gulnad fernissa. Krackelyr. Illa spänd duk.

Utropspris
3 000 SEK