Arne Jones E1299

Vico Magistretti

(Italien, 1920-2006)
Vico Magistretti
(Italien, 1920-2006)

Vico Magistretti, soffa "Maralunga"för Cassina 1900-talets senare del.

Två-sits, svart- och grårandig textilklädsel, ställbar rygg och armstöd, lösa dynor, längd ca 170, bredd ca 76, sitthöjd ca 43 cm

Åldersrelaterat slitage. Märken. Fläckar.

Utropspris
5 000 SEK

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.