Design Övrigt
1288225

Tapio Wirkkala

(Finland, 1915-1985)
Tapio wirkkala, ljusstakar, ett par, silver, hopeatehdas oy, helsingfors 1959.

Tapio Wirkkala, Ljusstakar, ett par, silver, Hopeatehdas oy, Helsingfors 1959.

Bredd 12,5 cm. Vikt 297 g.

Sedvanligt slitage, repor.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
400 EUR