Skåp, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1940/50-tal.
Fanerat med mahogny. Tre lådor och dörrpar med inredning av fyra flyttbara hyllplan. Fothylsor av mässing. Stämpelmärkt. Bredd 110, djup 41, höjd 135 cm. Nyckel finns.
Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.