Anders Engelfelt, bägare, silver, Kalmar, 1817.

Invändigt förgylld. Konad form. Dekor av blommor. Höjd 20, diameter 16 cm. Vikt ca 390 g.

Gravyr. Slitage. Bristningar.

Utropspris
4 000 SEK