Matbord och 8 stycken stolar, barock och barockstil, 1900-tal och äldre.

Stolar samt bord av mörkt betsat lövträ, bordet delvis fanerat. 6 stycken stolar, barock, 1700-tal. 2 stycken stolar samt bord från 1900-talet. Stolarna med skuren dekor och fasta stoppade sitsar och ryggar. Sitthöjd ca 52, höjd ca 128-130 cm vardera. Bordet utdragbart med två iläggsskivor. Längd (120+50+50) totalt 220, bredd 120, höjd 72,5 cm.

Slitage, repor, märken, fläckar. Stolarna från 1700-talet renoverade och kompletterade.

Utropspris
5 000 SEK