Oval med hänklar på låg fotring, längd ca 34 cm, vikt ca 805 gram
Obetydligt ytslitage. Repor. Senare gravyr. Otydlig signatur.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10