Olof Hermelin, olja på duk, signerad och daterad 1909.
Fjällandskap, 54 x 80 cm
Obetydligt ytslitage.
Gåva från Ulla och Elof von Celsing julafton 1921 till hans broder Folke med hustru Margareta
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10