Fanerat med rot. Nederdel av ek. Invändigt med tio lådor. Draghandtag samt beslag av mässing. Höjd 135, djup 48, bredd 74 cm. Nyckel finns.
Repor. Visst ytslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10