Design Möbler
1288872

Rökelsekar, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Rökelsekar, porslin. kina, tidigt 1900-tal.

Rund med dekor i oxblodsfärgad glasyr å utsidan, insidan med geglasyr. Höjd 15 cm. Diameter 19 cm.

Slitage. Sprickor.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Utropspris
3 000 SEK