Möbler Stolar
1288893
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)
Ilmari tapiovaara, stolar, 7 st "fanett", edsbyverken.

Ilmari Tapiovaara, stolar, 7 st "Fanett", Edsbyverken.

Etikettmärkta. Ben och rygg av bok. Sits av teak. Sitthöjd 43.

Slitage. Märken. Repor. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK