Bestående av;
18 tallrikar (diameter 24 cm),
17 assietter (diameter 20 cm),
1 såsnipa med fat,
12 portionsformar,
1 oval skål,
1 oval karott med lock,
2+1 runda karotter med lock,
2+1 rektangulära formar,
2+4 snäckformade skålfat,
1 extra lock för karott
1 gratängform
En portionsform med löst handtag, en assiett med nagg, oval skål med nagg, bruksslitage, repor, något sliten förgyllning.