Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen,hörnsoffa med hörnbord 3 delar, "Minerva", France & Son, Danmark, 1950/60-tal.
Stomme av teak och kromad metall, bordet med kvadratisk skiva, två etage, soffor med lösa stoppade dynor, längd ca 130 respektive 198 cm, sitthöjd ca 41 cm, märkta med metallplaketter samt numrerade
Bruksslitage. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.