Design Möbler
1289009
Axel Larsson
(Sverige, 1898-1975)
Axel larsson, byrå, swedish modern, ab svenska möbelfabrikerna, bodafors, 1940-tal.

Axel Larsson, byrå, Swedish Modern, AB Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1940-tal.

Fanerad med alm. Nhurformad byrå med tre lådor. Brickmärkt AB Svenska Möbelfabrikerna Bodafors. Längd 110, djup 50, höjd 71 cm. Nyckel finns.

Krackelyr. Repor. Märken. Smärre fläckar.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
4 000 SEK