1289032
Enrico Baj
(Italien, 1924-2003)
Enrico baj, tallrik, porslin, "l'ultimo dei generali", ceramica franco pozzi, numrerad 649/3000.

Enrico Baj, tallrik, porslin, "L'Ultimo dei Generali", Ceramica Franco Pozzi, numrerad 649/3000.

Glaserad i polykroma färger och guld. Dekor av strumpeband och utmärkelser. Diameter 30,5 cm.

Smärre slitage.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Slutpris
2 000
198
241
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
19 feb 14:16
2 000 SEK
19 feb 14:15
1 999 SEK
19 feb 14:15
1 800 SEK
19 feb 1:00
1 700 SEK
18 feb 16:52
1 600 SEK