Silver Bestick
1289095

Erik Löfman, bestick, 36 delar, silver, "Uppsala", 1900-talets slut.

Erik löfman, bestick, 36 delar, silver, "uppsala", 1900-talets slut.

12 förrättsgafflar, 15.5 cm
12 förrättsknivar, 18 cm
12 kaffeskedar, 10.5 cm.

Vikt, exklusive knivar, ca 525 g.

Smärre slitage.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704 55 71 04

Utropspris
4 000 SEK