Helena Tynell, Taklampa/ vägglampa, modell 665, Glashütte Limburg, Tyskland 1960-70-tal.
Kupa av formgjutet, tonat glas, metallfäste. Diameter 24 cm, höjd 11 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.