Woldemar Toppelius, olja på duk, signerad och daterad 1916.
Kustlandskap med segelbåt. 31,5x45,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Något krackelad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10