Invändigt förgyllda.
Engelskt etui, 9 x 8 cm, mästarstämpel John Henry Wynn, Birmingham 1929.
Det mindre etuiet, 9 x 6 cm, med finsk kontrollstämpel Helsingfors 1929.
Vikt 153 g.
Graverade initialer. Den mindre med smärre bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.