Silver Bestick
1289182

Lars Anders Hahnstedt, Sockertång, silver, delvis förgylld, Uleåborg 1782.

Lars anders hahnstedt, sockertång, silver, delvis förgylld, uleåborg 1782.

Längd 15,5 cm. Vikt 52,4 g.

Senare graverade initialer. Smärre åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR