Servis 47 dlr Musselmalet halvblonde Royal Copenhagen Danmark 1900-talets andra hälft

Bestående av;
1 kaffekanna nr 518,
1 sockerskål nr 657,
2 skålar på fot nr 511,
2 gräddkannor nr 521,
1 sockerskål nr 691,
13 koppar med fat nr 528,
1 kopp utan fat nr 1036,
12 assietter nr 574,
12 koppar med fat nr 719,
1 karott med lock nr 620.
1 snäckformad skål nr 557.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
6 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13