Sven Carlman, bestickservis, 103 delar, silver, "Louise", CF Carlman, Stockholm, 1950-60-tal.
36 bordsskedar 18 cm.
12 matgafflar 19,5 cm.
23 teskedar 11,3 cm.
12 smörgåsgafflar 13,7 cm.
12 smörgåsknivar 17,2 cm.
3 serveringskedar 19,5 cm.
1 såssked 17 cm.
1 osthyvel 21,7 cm.
1 smörkniv 15,8 cm.
1 smörkniv 16,5 cm.
1 tårtspade 25,5 cm.
Total vikt inkl rostfria blad 4298 gram.
Smärre slitage.