Design Möbler
1289290

Arne Norell

(Sverige, 1917-1971)
Arne norell,soffa "rotang", 1900-talets andra hälft.

Arne Norell,soffa "Rotang", 1900-talets andra hälft.

Rottingrygg och sits. Lösa kuddar. Längd 208 cm. Sitthöjd ca 42 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Torrsprickor på lädret.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
3 000 SEK