Lås 18K vitguld. Stämplat EAT, Thomasson Ab E A. Stockholm 1966, med cabochonslipade rubiner och briljantslipad diamant ca 0,15 ct. Pärlor diameter ca 2 - 6 mm. Längd ca 57 cm. Säkerhetskedja silver.
Slitage. Repor. Slitage på fattningar
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.