Madeleine Pyk – en samling F769

Royal Copenhagen, kaffeservis, 28 delar, porslin, "Blå Blomst", Danmark.

1 kaffekanna, 23 cm.
8 kaffekoppar med fat
12 assietter, 17.5 cm
1 mjölkkanna, 10.5 cm
1 sockerskål
1 vas, 5 cm
2 skålar, 8x11 cm
Salt och peppar

Sockerskål saknar lock. En skål med nagg. Slitage. Andrasortering.

Utropspris
2 500 SEK