Royal Copenhagen, servis, porslin, "Musselmalet", 64 delar, Danmark.

14 mattallrikar 1/1084, 25 cm. (11 st tredjesortering)
15 förrättstallrikar, 1/1086, 20 cm. (12 st tredjesortering)
12 assietter, 1/1087, 17.5 cm.
12 buljongkoppar med fat, 1/764. (samtliga koppar tredjesortering, 9 fat tredjesortering).
10 kaffekoppar med 18 fat, modeller 756/1035/719. (samtliga koppar & 6 fat andrasortering).
1 sockerskål, 1/1113, (tredje sortering).

Slitage. Andra- och tredjesortering, förekommer mindre tillverkningssprickor och andra mindre defekter på flertalet delar. Nagg och sprickor förekommer.

Utropspris
12 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

48. Audemars Piguet, Royal Oak, "Pictet & Cie", ca 2005.
Utropspris
150 000 - 180 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
145 000

ditt bud
Fair warning
140 000

ditt bud
Aktuellt bud:
145 000 SEK