Design Övrigt
1289613
Lisa Larson
(Sverige, Född 1931)
Lisa larson, figurin, stengods, "japanska", gustavsberg, 1958-73.

Lisa Larson, figurin, stengods, "Japanska", Gustavsberg, 1958-73.

Delvis glaserad. Etikettmärkt. Djupstämplad Lisda L. Gustavsberg. Höjd 29 cm.

Helhetsintrycket är gott. Obetydlig nagg i håret.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
4 000 SEK