Stolar, ett par, gustavianska, tidigt 1800-tal.

Målade stolar med skuren dekor och fasta stoppade sitsar. Sitthöjd ca 47, höjd 86 cm.

Renoverade med smärre lagningar och kompletteringar, senare målning. Smärre skador, något maskstungna.

Utropspris
2 500 SEK