Design Möbler
1289771

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen stolar, 6 st, "sjuan", fritz hansen, danmark 1900-talets senare del.

Arne Jacobsen stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark 1900-talets senare del.

Stomme av kromad metall, sits och rygg klädda med skinn, sitthöjd ca 46 cm

Obetydligt ytslitage. Senare klädsel.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
20 000 SEK