Design Möbler
1289817

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, karmstolar, 8+2 st, "liljan/måsen" för  republic of fritz hansen danmark 2007.

Arne Jacobsen, karmstolar, 8+2 st, "Liljan/Måsen" för republic of Fritz Hansen Danmark 2007

Benställning av kromad metall, kläda med svart skinn, sitthöjd ca 46 cm, etikettmärkta

Bruksslitage. Repor. Två stolar med skadade bakben (sneda)

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
40 000 SEK