Madeleine Pyk – en samling F769
1289890

Hörnskåp, vägg, bär årtal 1756

Stomme i trä. Bemålad. Dör med bakomliggande hylla. Bredd 70 cm. Djup 45 cm. Höjd 81 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Färgbortfall. Senare målning. Maskstungen. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK